Gdy się zmotywować do gry z nadwagą

Zbędne kilogramy sprawiają, że nasz nastrój destabilizuje nas. Ogarnia nas dół, marazm i zniechęcenie do wszelkich aktywności życiowych. Unikamy widywania się ze znajomymi. 

Paraliżuje nas obawa przed tym co pomyślą o nas ludzie. Warto zatem odchudzić się. Nadrzędnym krokiem kierującym do osiągnięcia sukcesu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy dopingu działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Pobudka zewnętrzna to na przykład nowa bielizna, nowe buty, podróż w wyśnione miejsce. Motywacja wewnętrzna to nasze lepsze usposobienie, pochwała przyjaciół czy podziw w oczach obcych osób. W jaki sposób więc zmotywować się do walki z otyłością?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Po pierwsze przypominaj sobie, że każdy uzasadnia swoje działanie inaczej. Cel Twojej przyjaciółki nie są Twoim marzeniem. Zastanów się co daje Ci tak silną chęć schudnięcia?

2. Zgadzaj się na niewielkie potknięcia. Wszyscy je mają. Droga do zdobycia marzenia nigdy nie jest łatwa. 

3. Wizualizuj sobie swoje życie kiedy osiągniesz sukces. To pozwoli Tobie wytrwać w postanowieniu.

4. Komplementuj siebie i nagradzaj nawet za nieduże spadki wagi. Tylko nie łakociami. Niech to będzie bilet n wystawę, wizyta u fryzjera, książkę .

5. Znajdź znajomego, z którym będziesz ścigać się. Waszym marzeniem będzie, kto pierwszy schudnie konkretną liczbę kilogramów. Rywalizacja często pomaga przetrwać trudne chwile i osiągnąć cel.

Nie zapomnij, że nawet jeśli po raz pierwszy zrezygnujesz, zawsze możesz rozpocząć swoją walkę po raz kolejny.