Jak przygotować zabawę urodzinową dla kilkulatka?

Urodziny to istotne wydarzenie dla każdego malca. Przede wszystkim dlatego rodzice powinni dołożyć wszelkich starań, aby był to dzień niezwykły, który na długo zapadnie w pamięć ich dziecka. Doskonałym rozwiązaniem jest organizacja przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób zatem warto przygotować imprezę urodzinową dla dziecka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda zabawa musi mieć temat przewodni, lecz w przypadku gdy malec jest fanem konkretnej bajki czy filmu warto zdecydować się na taki ruch i poprosić gości, aby na imprezie pojawili się w odpowiednich przebraniach. W przypadku przygotowania zabawy tematycznej  nie trzeba poprzestać tylko na strojach, lecz zdecydować się także na piosenki dostosowane do konkretnego motywu. Również zabawy powinny nawiązywać do wybranej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche beste freundin

Dekoracje i poczęstunek

Ważną częścią każdej zabawy urodzinowej jest odpowiednie przyozdobienie pokoju, w którym przyjęcie będzie organizowana. Powinny się tam znaleźć baloniki, serpentyny, trafionym rozwiązaniem może okazać się również zapewnienie uczestnikom przyjęcia imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie może ograniczać się wyłącznie do tortu, trzeba zapewnić małym gościom kanapki (choćby niewielkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko dobrze smakują, ale również wyglądają wyjątkowo ładnie). Warto zapewnić również na słodsze przekąski – doskonale zdadzą egzamin nie tylko cukierki czy ciastka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Nie można zapominać o napojach – należy przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku kiedy w czasie przyjęcia odbywać się będą rozmaite zabawy ruchowe warto przygotować także wodę mineralną. Nie można zapominać o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców decyduje się na samodzielne zorganizowanie całej imprezy. Wbrew opinii niektórych dobrze zaangażować pociechę w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie znaczy to naturalnie, że dziecko powinno zostać zaangażowane w każdy element przygotowań, jednak może zająć się choćby tworzeniem zaproszeń na przyjęcie.