Jak zaplanować ścianę nad schodami

Zagospodarowanie swojego mieszkania oznacza sporo pracy. Zanim rozpoczniemy planowanie prawdopodobnie nie wiemy, jak dużo czeka na nas dylematów. Przestrzeń w mieszkaniu wymaga solidnego rozplanowania. Nie ominie cię przeglądanie portali o tematyce wnętrzarskiej oraz oglądanie aktualnych czasopism.
Czasami skupiamy się w pierwszej kolejności na najczęściej używanych pomieszczeniach. Z czasem jednak nadchodzi kolej również na mniej ważne elementy wystroju wnętrza. Przykładem może być przestrzeń umieszczona nad schodami.

Dobrze odpowiednio ją zagospodarować, ponieważ każdy z domowników będzie mijać ją co najmniej kilka razy każdego dnia.
Fajnym pomysłem na zaaranżowanie tej z pozoru niepotrzebnej przestrzeni jest urządzenie pewnego rodzaju ściany wspomnień. Aby zrealizować ten pomysł, potrzebne będą familijne fotografie. Najlepiej wywołać je w różnorakich rozmiarach i oprawić w ramki o jednorodnej kolorystyce. Każde wejście po schodach będzie wywoływać ciekawe wspomnienia.W wielu domach brakuje wystarczająco dużo miejsca, żeby rozwieszać wspólne zdjęcia.

Oryginalnym rozwiązaniem na urządzenie przestrzeni nad schodami jest naklejenie odpowiedniej fototapety. Nietuzinkowo będą wyglądać te fototapety, na których można zobaczyć głębia. Przestrzeń nad schodami optycznie ulegnie zwiększeniu. Oryginalny wygląd można uzyskać, decydując się na fototapetę ze… schodami. Uzyskasz iluzję, jakby z twoich schodów można było przedostać się na włoską uliczkę czy malowniczą parkową ścieżkę.
Jeżeli wybierasz mniej rzucające się w oczy sposoby dekoracji, weź pod uwagę praktyczne lampy na ścianie nad schodami. Mogą interesująco wyglądać, a jednocześnie wspierać bezpieczeństwo lokatorów.

happy birthday words