Z jakiej przyczyny warto być blogerem internetowym w w świecie wirtualnym ?

Czy jednak pomimo zysku warto zostać po stronie obserwatora dodatkowo adorować ich pracę obiektywnie?

Od niewielu lat znaczną renomę zyskują blogerzy w Internecie. Możemy rozczłonkować ich na różne kategorie blogerzy kulinarni, modowi, kosmetyczni, polityczny i inni czy też wideo blogerzy, którzy skończyli pisać, a zaczęli mówić w krótkometrażowych filmikach najczęściej na youtubie. Jest już tyle kategorii tematycznych, że każdy z nas zapewniam natrafił by swoje obszar albo jako subskrybent albo jako sam pisarz. Są osoby, które bardzo nabrały pewności do blogerów, ale są też tacy, którzy potępiają tą sferę, przypisując brak przeżyć i pragnienie pieniędzy na jeszcze mniej doświadczonych czytelnikach. Trudno się nie zaaprobować, że blogerki modowe w zasadzie kreują modę na kolejne sezony i traktowane są przez niektórych stylistów czy projektantów jak guru zaraz za modelkami.

Jedni blogerzy czynią to dla czystej rozrywki drudzy nie kryjąc robią to tylko dla pieniędzy. Coraz częściej branże modowe zamiast reklamować się w telewizji wolą skierować swoje pieniądze właśnie dla blogera, który poleci najlepszy program partnerski wśród zainteresowanych odbiorców. niejednokrotnie jest to daleko idąca ścieżka, ponieważ oprócz bloga, blogerzy posługują się także innymi portalami społecznościowymi takimi ja Facebook, Instagram czy Snapchat.

Wydaje mi się, że krąg blogerów stał się trochę zamkniętą sferą dla zwykłych blogowiczów, którzy pragną przedstawić swoje przeżycia. Teraz blogowanie wiążę się tylko z finansami, a zdobywają je Ci którym udało się zdominować. Jednak jest dużo blogerek, którym się udało, ale poświęcają tej pracy większość swojego życia zawodowego . takie grono osób na pewno wkłada w swoją pracę masę energii oraz ofiaruje wiele czasu, ponieważ jest to ich praca docelowa.